Autor: Iwona Nędzyńska-Mól

— — — — — — — — — — — — — — — — — —

Dobrzy nauczyciele potrafią przekonać swoich uczniów, że nauka to nie narzucony ciężar, lecz klucz do fascynującej przygody, jaką jest życie, i kluczem do wolności większej, niż dotąd doświadczyliśmy. Tych pedagogów zapamiętujemy na całe życie, są dla nas przewodnikami.

13 kwietnia odbyła się promocja książki „Częstochowscy nauczyciele w służbie historii”. Pozycja ta ukazała się pod redakcją Zastępcy Prezydenta Miasta Częstochowy p. dr. Ryszarda Stefaniaka oraz Naczelnika Wydziału Edukacji, p. Rafała Piotrowskiego. Materiały do publikacji dotyczące pedagogów, wybitnych postaci związanych z lokalnym szkolnictwem, przygotowali częstochowscy nauczyciele.

W książce m.in. znajduje się rozdział poświęcony pierwszym nauczycielom Szkoły Podstawowej w Grabówce – Franciszkowi Dobrzyniewiczowi i Władysławowi Szałowiczowi.

Miło mi poinformować Państwa, że te postacie zostały przybliżone przez nauczyciela naszej szkoły, p. Renatę Gajdę.

Dzięki takim publikacjom pamiętamy, że kiedyś ktoś pokazał nam, jak pięknie jest poznawać świat.