171027 pierwszaki

,,Pasowanie Pierwszaków”

Będę kochał i czcił swoją Ojczyznę – Polskę!

Będę strzegł honoru i dobrego imienia swojej Szkoły!

Będę szanował swoich nauczycieli, przełożonych i rodziców!

Będę starał się być dobrym i uczciwym!

Będę uczył się tego co mądre i piękne!

Swoją nauką i zachowaniem będę sprawiał radość

Swoim rodzicom i nauczycielom.

Ślubujemy!!!

13 października 2017 r te i inne szlachetne obietnice uczniowie klas pierwszych przyrzekali sumiennie wypełniać w swym codziennym życiu. Ślubowali na sztandar naszej szkoły, który z wielkim szacunkiem i dostojeństwem wprowadzili uczniowie klas starszych. Podczas uroczystości pierwszoklasiści zwrócili się bezpośrednio do Pani Dyrektor Aleksandry Nocoń tymi słowami:

My pierwszaki dziatwa nowa,
Wymawiamy takie słowa:
Pani Dyrektor zawsze uśmiechnięta,
Otocz nas opieką jak kotka kocięta!
Aby nam w szkole miło było
I radośniej nam się tu żyło!
Wybacz nam nasze zachowanie,
Płacze, krzyki, rozrabianie.
Obiecujemy, że już będziemy grzeczni,
Tak jak te małe, potulne owieczki.
Będziemy punktualnie przychodzić do szkółki,
I pracować jak te pszczółki!
By zadaniom trudnym sprostać,
Każdy pragnie uczniem zostać.
Pani Dyrektor bądź wyrozumiała,
To dobry humor zawsze będziesz miała.
Chcemy zlecić Ci zadanie,
Czyli nasze pasowanie!
Weź ołówek w swoje ręce,
My złożymy Ci przysięgę!

Te słowa rozbawiły Panią Dyrektor, która z uśmiechem i rozrzewnieniem podeszła do pierwszaków i ogromnym, czerwonym ołówkiem pasowała ich na uczniów naszej szkoły. Natomiast v-ce Dyrektor, Pani Iwona Nędzyńska-Mól, wręczyła naszym milusińskim legitymacje szkolne i pamiątkowe dyplomy. Podczas uroczystości swą obecnością zaszczyciła nas i uświetniła ceremoniał Pani Inspektor Agnieszka Banasik z Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy. Za tę obecność z serca dziękujemy.
Trzeba przyznać, że mimo ogromnej tremy naszych najmłodszych uczniów, wszyscy zaprezentowali się znakomicie, a ich program artystyczny był doskonały i przyjęty owacją na stojąco.

Te chwile na zawsze zapadną w pamięci maluchów, którzy z ogromną radością przekroczyli pierwszy raz progi naszej szkoły. W tym jakże wyjątkowym dniu naszym pociechą towarzyszyli szanowni Rodzice i Dziadkowie, którzy z dumą i wzruszeniem podziwiali swoje maluchy. Do sukcesu dzieci przyczyniły się ich wychowawczynie Bożena Jędryszczak – Charuba – kl. Ia, Sylwia Jura – kl.Ib i Ewa Krajewska – kl. I c, które pragną podziękować za pomoc w przygotowaniu uroczystości Paniom Dorocie Szlubowskiej, Iwonie Górawskiej, Monice Itczak, Barbarze Gola oraz wszystkim Uczniom i Uczennicom klas starszych, a szczególnie Weronice Swodczyk.

Wszystkim pierwszakom życzymy sukcesów w nauce i jak najlepszych ocen na pierwszym szkolnym świadectwie.
Niech zapał do nauki trwa w Was przez całe życie!