181023 wieczor filmowy

181023 wieczor filmowy

W piątek 19 października w ramach Projektu „Od przedszkolaka do starszaka. Za wolność naszą i Waszą” odbył się w naszej szkole wieczór filmowy. Chętni uczniowie, dzierżąc w dłoniach poduszki, koce, karimaty, zjawili się w budynku szkoły późnym wieczorem, by obejrzeć ekranizację epopei narodowej  Adama Mickiewicza pt. „Pan Tadeusz”, w reżyserii Andrzeja Wajdy. Najpierw jednak z wielkim zapałem, w blasku ogniska – będącego rekwizytem, rzecz jasna – śpiewaliśmy pieśni patriotyczne. Było pięknie! Później przyszedł czas na seans… Tego wieczoru korytarz szkolny zamienił się w salkę kinową i w komfortowych warunkach – nawet leżąc na materacach – mogliśmy się oddać pasji oglądania. Śledziliśmy losy osiemnastoletniego Tadeusza Soplicy, który wraca do rodzinnego majątku. Jego stryj chce go wyswatać z Zosią Horeszkówną, by pogodzić zwaśnione od wielu lat rody…

Zwieńczeniem wieczoru było odtańczenie słynnego tańca – poloneza, godzącego dwa zwaśnione rody. Nawet nam się to udało…

Opiekę nad uczniami sprawowały panie: Elżbieta Chęcińska, Monika Itczak, Edyta Niewczas, Bożena Kukla i Katarzyna Głębiewska.

[widgetkit id=372]