191221 piatek

191221 piatek

Właśnie  piątek, trzynastego grudnia, Szkolny Klub Wolontariatu wybrał na spotkanie formacyjno-integracyjne.
Najpierw oczywiście zadbaliśmy o zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych. Po spożyciu ciepłej herbaty i posileniu się czymś słodkim, młodzież wykazywała chęć zaspokojenia potrzeb wyższych.
W części formacyjnej omówiliśmy przeprowadzone akcje, wyznaczyliśy sobie kolejne zadanie oraz sposób jego realizacji.
Wówczas przyszedł czas na integrację. W czasie wspólnych zabaw,  które wymagały sprytu, sprawności, kreatywności, a przede wszystkim współpracy, wolontariusze mogli lepiej poznać kolegów, a także samych siebie.
Każda gra kończyła się chwilą refleksji i wymianą spostrzeżeń, dzięki którym członkowie SKW mogli lepiej zrozumieć czym jest wolontariat, jak ważna jest w nim współpraca oraz dostrzeganie potrzeb drugiego człowieka, słuchanie i obserwacja.
Wielkie uznanie należy się uczestnikom, którzy bez użycia miecza, a  właśnie dzięki współpracy potrafią rozwiązać węzeł gordyjski, otworzyć skarbiec i rezygnując z własnych ambicji, dążyć do wspólnego celu.
Te intensywne dwie godziny piątkowego popołudnia ( bez przerwy, bo w ferworze wykonywanych zadań nikt nie usłyszał dzwonka) z pewnością wpłynęły na lepszą integrację zespołu, którego wspólne działania przyniosą wiele dobrego potrzebujacym. 
Nad przebiegiem spotkania, zaparzaniem herbaty  i animacją gier czuwały panie Agnieszka Kula i Ewa Bogdał.

[widgetkit id=484]