171020 piernik

171020 piernik

Wesoły autokar do Torunia wyruszył 12 października, punktualnie o godzinie 7:00. Uczestnicy wycieczki, mimo wczesnej pory, mieli świetne humory. Wszyscy nie mogli się doczekać, aby zjeść pysznego pierniczka. W toruńskiej fabryce pierników każdy miał możliwość wykonania własnego ciastka. Podczas gdy pierniczki się piekły, dzieci zwiedzały fabrykę i poznawały tajniki pieczenia od najstarszych dziejów.  Po udanych piernikowych zakupach, ruszyliśmy w kierunku Starego Miasta, gdzie w restauracji u Gesslerów zjedliśmy pyszny obiadek. Po drodze zawitaliśmy do domu Mikołaja Kopernika. Kolejną atrakcją było Muzeum Zabawek, gdzie oprócz zwiedzania i oglądania ekspozycji, uczniowie wykonali własną zabawkę – kolorowego bączka. Po spacerze bulwarami wiślanymi i kupieniu pamiątek, ruszyliśmy w drogę powrotną, jedząc pyszne i słodkie pierniki.

[widgetkit id=229]