W minionym tygodniu uczniowie klasy IV A wzięli udział w zajęciach z zakresu pierwszej pomocy, które – na zaproszenie wychowawczyni pani Katarzyny Głębiewskiej – przeprowadzili Członkowie Grupy Projektowej Ratowałbym… „Zwolnieni z teorii”. Młodzi ludzie zapoznali czwartoklasistów z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Uzmysłowili im, że zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe, można komuś pomóc. Ważne jest przy tym zadbanie o własne bezpieczeństwo. Uczniowie dowiedzieli się, jak należy wzywać pomocy, co powiedzieć osobie, do której dzwonimy pod numer alarmowy, jak sprawdzić oddech, co to jest pozycja boczna. Praktycznie nauczyli się, w jaki sposób wykonuje się oddechy ratownicze i uciska klatkę piersiową. Instruktorzy byli zaskoczeni niebywałą aktywnością i dużą wiedzą czwartoklasistów na temat pierwszej pomocy… okazało się, że wcześniej uważnie pracowali za zajęciach technicznych prowadzonych przez panią Bożenę Kuklę. Na koniec uczniowie otrzymali podręcznik do nauki pierwszej pomocy. Dzięki tym wszystkim działaniom powoli stają się małymi, świadomymi ratownikami…

[widgetkit id=59]