171009 wycieczka

171009 wycieczka

27 września klasy Ia, Ib i Ic wyruszyły w podróż, aby odkryć piękno śląskiego regionu. Dzieci zwiedziły Zamek Wrochema w Tarnowicach Starych – wzniesiony za sprawą Piotra Wrochema w latach 1520-1570. Obecnie, po gruntownej odbudowie, zamek wraz z wewnętrznym dziedzińcem i krużgankami stanowi perłę renesansowej sztuki. W przepięknych komnatach uczniowie uczestniczyli w żywej lekcji historii połączonej z zabawą: ,,Rycerska przygoda w renesansowym zamku”. Kolejną atrakcją było zwiedzanie obiektu znajdującego się pod ziemią. Podekscytowani malcy zjechali windą do Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, która w lipcu 2017 r. została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Przemierzając podziemne wyrobiska, położone 40m pod powierzchnią ziemi, spotkali ducha kopalni – Skarbnika, który opowiedział im ciekawe legendy związane z gwarkami pracującymi pod ziemią. Niezapomniane wrażenie zrobiła na uczniach 270 metrowa przeprawa łodziami po zalanym chodniku wodnym odprowadzającym wodę z podziemnych korytarzy. Na zakończenie wycieczki pierwszaki zjadły przepyszny obiad i zaszalały robiąc zakupy w sklepikach z pamiątkami. Wszyscy wrócili bardzo zmęczeni, ale w doskonałych humorach. Opiekę nad naszymi maluchami sprawowały panie Bożena Jędryszczak-Charuba, Sylwia Jura, Ewa Krajewska i Anna Baros.

[widgetkit id=227]