180424 wycieczka

180424 wycieczka

Uczniowie klas Ia, Ib i Ic już 17 kwietnia wyruszyli na przepiękne szlaki naszej ukochanej Jury Krakowsko – Częstochowskiej. Zwiedzili Jaskinię Głęboką, w której podziwiali przepiękną szatę naciekową oraz latające ssaki – nietoperze, które tam przesypiają całą zimę. Stary Młyn – Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach, gdzie między innymi dowiedzieli się, jak powstaje mąka i jej pochodne. W manufakturze słodyczy – „Fokus Pokus” w Żarkach, pod okiem wykwalifikowanych cukierników zgłębili tajniki produkcji słodkości. Samodzielnie wykonali smaczne i barwne jak tęcza lizaki. W Sanktuarium Matki Boskiej Leśniowskiej – Patronki Rodzin, przez chwilkę w modlitwie prosiliśmy o błogosławieństwo Boże dla naszych bliskich. Na zakończenie pierwszaki w restauracji „Przystań Leśniów” wcielili się w rolę małych kucharzy. Samodzielnie wykonali pizzę według własnych smakowych gustów. Zmęczeni, ale bogaci w niezapomniane wrażenia i nowe doświadczenia, wrócili do swych stęsknionych rodziców. Nad bezpieczeństwem naszych milusińskich czuwali wychowawcy klas: Bożena Jędryszczak-Charuba, Sylwia Jura, Ewa Krajewska i Anna Baros.

[widgetkit id=317]