W sobotę 4 czerwca w Gimnazjum nr 9 w Częstochowie odbyła się uroczystość zakończenia XXIV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. W gronie laureatów grupy szkół podstawowych znalazły się także nasze reprezentantki.

W klasyfikacji dziewcząt Marta Kot zajęła II miejsce i została Wicemistrzynią Częstochowy! Emilia Egeman zajęła V miejsce.

W tegorocznym cyklu zadebiutowali nasi reprezentanci:

  • Filip Rogóż,
  • Kamil Sroka,
  • Piotr Krzywda,
  • Artur Gajda,
  • Karol Grzyb – Górniakowski,
  • Adrian Maszewski,
  • Daniel Erdman.

Na ich szachowe sukcesy musimy jeszcze poczekać. Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów i dla nowych mistrzów. Mistrzem Częstochowy został Michał Strugacz ze Szkoły Podstawowej im. Św. Jana de La Salle, a Mistrzynią Częstochowy Anna Górna ze Szkoły Podstawowej nr 31.

Strona z klasyfikacją generalną

Przed uroczystością zakończenia cyklu Grand Prix rozegrano jeszcze Turniej Szachów Szybkich Juniorów do lat 13 – w ramach Festiwalu Szachowego z okazji 21-lecia UKS Hetman Częstochowa. W zawodach wzięły udział również nasze dziewczęta i spisały się doskonale. Marta wygrała klasyfikację dziewcząt, a Emilia była druga.

Strona turniejowa z wynikami

Gratulujemy naszym reprezentantkom, a Klubowi UKS Hetman i Pani Prezes Elżbiecie Pyrkosz dziękujemy i życzymy następnych, równie udanych jubileuszów.

[widgetkit id=88]