Autorzy: Kamila Mielczarek i Ewa Latos

— — — — — — — — — — — — — — —

Na początku listopada nasza społeczność szkolna po raz kolejny włączyła się do działań w ramach Kampanii „19 dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Przez pierwsze 19 dni listopada na całym świecie organizacje i instytucje skupiają się na zagadnieniach związanych z edukowaniem i profilaktyką w zakresie zapobiegania przemocy. Kampanię koordynuje genewska organizacja zajmująca się prawami dzieci i kobiet – Women’s World Summit Foundation. Motywem przewodnim przedsięwzięcia jest przede wszystkim edukacja na temat przemocy, jak na nią reagować i jej skutecznie przeciwdziałać. Symbolem wydarzenia jest pomarańczowa wstążka, gdyż kolor pomarańczowy, to kolor ostrzegawczy.

W tym roku w ramach Kampanii  w naszej szkole podejmowano następujące działania:

– uczniowie wszystkich klas przygotowali plakat pod hasłem  „Stop przemocy”,
– wychowawcy klas, nauczyciele przeprowadzili  z uczniami zajęcia na temat: tolerancji, szacunku oraz prawidłowej komunikacji,
– uczniom zostały zaprezentowane prezentacje multimedialne na temat przeciwdziałania agresji i przemocy,
– dla rodziców uczniów zorganizowano warsztaty z przedstawicielem TPD na temat: „Mediacja sposobem na konflikt”,
– dla uczniów klas 6-8 zorganizowano spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej,
– uczniowie wszystkich klas przygotowywali prace plastyczne nawiązujące do tematyki kampanii,
– na drzwiach wejściowych do klas, uczniowie zamieścili pomarańczowe wstążeczki symbolizujące sprzeciw wobec przemocy.

Oto fotorelacja z wydarzenia: