Corocznie z inicjatywy Komisji Europejskiej w ponad stu krajach na całym świecie prowadzone są rozmaite działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu. Organizatorem DBI w Polsce jest Polskie Centrum Programu Program Safer Internet. Nasza szkoła bierze udział w obchodach DBI od 2012 roku. W tym roku włączyliśmy się w działania poprzez organizację Międzyszkolnego Konkursu „Lepszy Internet zależy ode mnie”. 

Zależało nam na zwróceniu uwagi na to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym, ponadto, że każdy użytkownik jest odpowiedzialny za korzystanie ze wspólnej sieci. 19 kwietnia 2016r. odbyło się podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu „Lepszy Internet zależy ode mnie”. Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani Aleksandra Nocoń – Dyrektor SP 29, która wskazała, dlaczego działania na rzecz bezpieczeństwa w sieci są tak ważne. Pani Dyrektor podkreślała też, iż to od nas samych zależy, jak bezpieczny będzie Internet. Uroczystość prowadziła pani Iwona Nędzyńska-Mól, inicjatorka obchodów DBI w SP 29. Pani Nędzyńska-Mól wymieniła szkoły, które brały udział w konkursie, a następnie przypomniała zasady współzawodnictwa oraz kryteria oceny prac konkursowych. Konkurs polegał na przygotowaniu plakatu na temat zawarty w jego tytule. Wybrano laureatów i uczniów wyróżnionych w konkursie, którym nagrody dla laureatów zasponsorowała RR przy SP 29. Są to puzzle wykonane na podstawie plakatów laureatów. Sponsorem nagród dla uczniów wyróżnionych jest wydawnictwo Macmillan.
Pani Dyrektor wręczyła zwycięzcom dyplomy i nagrody rzeczowe.

Oto lista nagrodzonych

W kategorii uczniów młodszych:

 • miejsce I – Adam Blukacz – Prywatna Szkoła Podstawowa ”Sokrates” w Częstochowie, opiekun: p. mgr Urszula Piesyk
 • miejsce II – Zuzanna Piotrowska – Szkoła Podstawowa w Mszczonowie, opiekun: p. mgr Małgorzata Woźniak
 • miejsce III – Julia Rostkowska SP 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie, opiekun: p. mgr Ewa Krajewska
  Aleksander Mól SP 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie, opiekun: p. mgr Bożena Jędryszczak-Charuba
 • Wyróżnienie – Aleksander Szarek SP 38, opiekun: p. mgr Magdalena Kierpiec

W kategorii uczniów starszych:

 • miejsce I – Alicja Goździk – SP nr 25 w Częstochowie, opiekun: p. mgr Anna Jasiak
 • miejsce II – Daria Urbańczyk – SP 26 im. Tadeusza Kościuszki w Częstochowie, opiekun: p. mgr Małgorzata Powązka
  Mateusz Wojtal – SP 26 im. Tadeusza Kościuszki w Częstochowie, opiekun: p. mgr Małgorzata Powązka
 • miejsce III – Martyna Słomian SP 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie, opiekun: p. Przemysław Wróbel
 • Wyróżnienie – Zuzanna Kaczmarczyk – SP 306 im. Ks. Jerzego Twardowskiego, Warszawa, opiekun: p. mgr Edyta Mruk
  Dawid Krzywda – SP 13 im. Kornela Makuszyńskiego w Częstochowie, opiekun: p. mgr Małgorzata Szyda

Następnie uczniowie obejrzeli krótki film dotyczący bezpieczeństwa w sieci. Po jego obejrzeniu odpowiadali na pytania, a za poprawną odpowiedź otrzymywali drobne nagrody. Na koniec imprezy na uczniów czekała jeszcze jedna niespodzianka. Szkolne koło teatralne Bajolandia, pod kierunkiem pani mgr Katarzyny Głębiewskiej, wystawiło przedstawienie pt. „Kopciuszek”.

Uroczystego podsumowania imprezy dokonała p. Aleksandra Nocoń – Dyrektor Szkoły. Nauczycielami odpowiedzialnymi za przebieg wydarzenia byli: mgr Katarzyna Głębiewska, mgr Aleksandra Trąbska, mgr Iwona Nędzyńska-Mól, mgr Przemysław Wróbel.

[widgetkit id=70]