170208 dbi

170208 dbi

Dnia 7 lutego, w dzień obchodów Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu, społeczność naszej szkoły zgromadziła się tłumnie w sali gimnastycznej. Nie byliśmy jednak sami. Razem z nami byli także uczniowie Szkoły Podstawowej w Małogoszczu, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach oraz Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, którzy uczestniczyli w wydarzeniu wraz ze swymi opiekunami. Celem spotkania było uroczyste podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu „Lepszy Internet- stwórzmy go razem”, którego organizatorami były panie: Agnieszka Czerwińska, Ewa Latos i Iwona Nędzyńska-Mól. Konkurs polegał na wykonaniu plakatu na temat zawarty w tytule konkursu. Plakat musiał być wykonany w dowolnym programie graficznym. Honorowy patronat nad konkursem objęła Fundacja „Niech Się Dzieje”.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonała pani dyrektor Aleksandra Nocoń, a całość prowadziła pani Iwona Nędzyńska-Mól.

Do konkursu zostały zgłoszone 63 prace z terenu kraju. Miejscowości, z których napłynęły konkursowe prace to (kolejność alfabetyczna):

 • Bydgoszcz,
 • Częstochowa,
 • Dąbie,
 • Glina,
 • Jelenia Góra,
 • Kielce,
 • Klęka – woj. wielkopolskie,
 • Kuchary – gmina Gołuchów woj. wielkopolskie,
 • Łobżenica- woj. wielkopolskie,
 • Łosice – woj. mazowieckie,
 • Małkinia Górna – woj. mazowieckie,
 • Małogoszcz – woj. świętokrzyskie,
 • Mchy -gmina Książ Wielkopolski,
 • Połaniec – woj. świętokrzyskie,
 • Poznań,
 • Strzałkowo – woj. wielkopolskie,
 • Śrem – woj. wielkopolskie,
 • Trzcianka – woj. wielkopolskie,
 • Warszawa,
 • Wolsztyn – woj. wielkopolskie,
 • Zamość.

Organizatorzy wyrazili wdzięczność kuratoriom oświaty, które pomogły w rozpropagowaniu informacji o konkursie, umieszczając regulamin konkursu na kuratoryjnych stronach internetowych. W konkursie nagrodzonych zostało dziesięć prac.

Pani dyrektor Aleksandra Nocoń dokonała uroczystego wręczenia dyplomów i nagród laureatom oraz podziękowań dla opiekunów konkursu i komisji konkursowej. Pani dyrektor ufundowała także nagrody dla zwycięzców w postaci przenośnych głośników bezprzewodowych, bezprzewodowych słuchawek i odtwarzaczy MP3.

Prezentem dla wszystkich uczestników tego wydarzenia było przedstawienie traktujące o cyberprzestrzeni, a przygotowane przez teatr z Krakowa.

Oto lista nagrodzonych:

W kategorii klas I-III:

 • I miejsce – Amelia Chłopek, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Marii Konopnickiej w Kielcach, opiekun: mgr Małgorzata Mazur,
 • II miejsce – Blanka Kleinowska, Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze, opiekun: mgr Tomasz Balik,
 • III miejsce – Julia Nożewska, Szkoła Podstawowa nr 289 im. Henryka Sienkiewicza w Warszawie, opiekunowie: mgr Elżbieta Dubaniewicz, mgr Robert Dudziński,
 • wyróżnienie: – Szymon Iwan, Szkoła Podstawowa nr 2im. Marii Konopnickiej w Kielcach, opiekun: mgr Małgorzata Mazur.

W kategorii klas VI -VI:

 • I miejsce- Karolina Pyrc, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy w Częstochowie, opiekun: mgr Małgorzata Gąćkowska,
 • II miejsce – Karolina Kruszyńska, Szkoła Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Trzciance, opiekun: mgr Elżbieta Dudek,
 • III miejsce – Gabriela Porowska, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu, opiekun: mgr Iwona Szyszkowska.

Wyróżnienia:

 • Aleksandra Zawistowska, Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Glinie, opiekun: mgr Anna Małecka,
 • Anna Dujka, Szkoła Podstawowa w Małogoszczu, opiekun: mgr Iwona Szyszkowska,
 • Jakub Dróżdż, Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie, opiekun: mgr Agnieszka Czerwińska.

Gratulujemy!

Organizatorki imprezy serdecznie dziękują wszystkim osobom, które swoją bezinteresowną pomocą usprawniły przygotowania do uroczystości. Wyrazy wdzięczności dla pań: Iwony Górawskiej, Doroty Szlubowskiej, Bożeny Kukli i Bogumiły Skubały.

 

[widgetkit id=156]