171212 godzina kodowania2

171212 godzina kodowania2

Nasza szkoła bierze udział w międzynarodowym projekcie Hour of Code organizowanym  w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej (Computer Science Education Week). W ubiegłym tygodniu  uczniowie na zajęciach informatycznych pod czujnym okiem swoich nauczycieli kodowali wspólnie z tysiącami uczniów na całym świecie. Do przygody z kodowaniem zapraszali nas bohaterowie StarWars, Mincrafta, Frozen i inne. Każdy kto rozwiązał wszystkie łamigłówki programistyczne uzyskał certyfikat. Wszyscy z wielką pasją, zaangażowaniem i radością – ucząc się przez zabawę – przystąpili do tego rodzaju zajęć. Kodowanie to nauka logicznego myślenia i świetna zabawa. Najwspanialsze jest to, że można w niej uczestniczyć przez cały rok, indywidualnie lub w grupie uczniów. Umiejętności nabyte podczas programowania są przydatne na zajęciach z innych przedmiotów i ważne w przyszłej pracy zawodowej. Celem tej inicjatywy jest przybliżenie uczniom nauki programowania, kodowania i zaprezentowanie możliwości wykorzystania technologii informatycznych w codziennym życiu. W promowanie Godziny Kodowania na świecie włączyli się m.in. Barack Obama, Mark Zuckerberg, Bill Gates i wiele, wiele innych osób.

Zachęcamy  wszystkich do korzystaniu z kursów na stronie: www.code.org w domu jak i na zajęciach dodatkowych w naszej szkole.

[widgetkit id=258]