Autor: Bogusław Snarski

— — — — — — — — — — — — —

Tradycją naszej szkoły jest, że w ostatnim miesiącu roku szkolnego odbywają się Mistrzostwa Szkoły w Szachach. Po trzech latach przerwy, spowodowanej pandemią, powróciliśmy do tej tradycji. 9 czerwca, w czwartek, w sali nr 18, Pani Dyrektor mgr Iwona Nędzyńska-Mól uroczyście otworzyła zawody. Turniej rozegraliśmy systemem szwajcarskim ( kojarzenie komputerowe) na dystansie 5 rund, tempem 15 minut na zawodnika. W zawodach wzięło udział 21 zawodników, chłopców i dziewcząt.

W zawodach zwyciężyli:

Klasyfikacja generalna:
1. Agata Pacud, 2. Borys Ogłoza, 3. Zofia Karolczyk.

Klasyfikacja dziewcząt:
1. Agata Pacud, 2. Zofia Karolczyk, 3. Marta Grabowska.

Klasyfikacja chłopców:
1. Borys Ogłoza, 2. Antoni Gabryel, 3. Adam Dawid.

Klasyfikacja drużynowa:
1. Klasa VII A( Agata Pacud, Zofia Karolczyk ),
2. Klasa IV B ( Jacek Pacud. Marta Grabowska ),
3. Klasa III B ( Marcel Pilarski, Natasza Ulman ).

Mistrzem Szkoły w Szachach na rok 2022 została Agata Pacud.

Mistrzem Szkoły w Szachach wśród chłopców na rok 2022 został Borys Ogłoza.

Drużynowym Mistrzem Szkoły w Szachach na rok 2022 została Drużyna klasy VII A w składzie: Agata Pacud, Zofia Karolczyk.

W klasyfikacji do lat 10 wśród chłopców zwyciężył Borys Ogłoza a wśród dziewcząt Marta Grabowska.

Puchar dla Mistrza Szkoły, medale i dyplomy zostały wręczone laureatom po zakończeniu zawodów. Wszyscy uczestnicy otrzymali także nagrody i pamiątkowe zakładki do książek.

Gratulujemy laureatom i wszystkim zawodnikom, którzy przystąpili do rywalizacji i ją ukończyli.

Zawody przeprowadził i sędziował instruktor mgr Bogusław Snarski.