191107 kresy

W ramach współpracy SP 29 z Towarzystwem Patriotycznym „Kresy”, po raz kolejny wspieramy akcję „Wizyta św. Mikołaja na Kresach”. Z roku na rok akcja ta zatacza coraz szersze kręgi, pomoc dociera do coraz większej liczby dzieci. W pierwszych latach pomocą obejmowano polskie dzieci w okręgu wileńskim na Litwie. Obecnie akcja poszerzyła się o Białoruś i Ukrainę. Liczba osób i instytucji w nią zaangażowanych sukcesywnie wzrasta. Do tej pory wspieraliśmy polskie dzieci poprzez zbiórkę artykułów szkolnych i słodyczy. W tym roku wspieramy, wrzucając datki do specjalnych puszek znajdujących się w szkole. Wszystkich uczniów, rodziców i pracowników szkoły zachęcamy do włączenia się w tę szczytną akcję.