Autor: Iwona Górawska

— — — — — — — — — — — — —

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice, Uczniowie, Nauczyciele, Pracownicy SP 29 i wszyscy ludzie dobrej woli!

W związku z atakiem zbrojnym na naszych sąsiadów, Szkoła Podstawowa nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie wraz z władzami Miasta Częstochowy oraz Wydziałem Edukacji zwracają się z prośbą o szczególne zaangażowanie w pomoc charytatywną na rzecz mieszkańców Ukrainy. Prosimy o gest Solidarności z narodem ukraińskim.

W terminach 28.02.2022 r. -18.03.2022 r. ogłaszamy zbiórkę materialną dla Ukrainy – zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie akcji. Pomoc trafi m.in. do ludności w Berdyczowie, Humaniu, Stanisławowie (Iwano-Frankiwsk), Charkowie – miast partnerskich Częstochowy.

Zbiórka obejmować będzie:

• artykuły spożywcze o wydłużonym terminie przydatności, m.in.: konserwy, olej, mąka, cukier, makaron, ryż, kasza,
• słodycze – czekolady, batony,
• artykuły chemiczne i środki czystości, w tym: mydło, proszek do prania, płyny do mycia, papier toaletowy, ręczniki papierowe,
• koce i śpiwory.

Bardzo Państwa proszę o mobilizację i zaangażowanie oraz przekazanie powyższych informacji jak największej liczbie osób.
Dary przyjmowane są na terenie SP 29 : przez p.Iwonę Górawską, wolontariuszy SKW, codziennie na forum szkoły w godzinach 7.40 – 8.00 oraz w sekretariacie placówki w godzinach 7.30 – 15.30.

Z wyrazami szacunku
Iwona Nędzyńska-Mól
Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 29