161129 wilno

Jak już pisaliśmy, w listopadzie zakończyła się w naszej szkole trzecia edycja akcji charytatywno – patriotycznej ,,Pomoc polskim dzieciom i Polakom na Wileńszczyźnie”. Uczniowie naszej szkoły wsparli w sposób znaczący polskich rówieśników mieszkających na Wileńszczyźnie: słodyczami, maskotkami i artykułami szkolnymi. Dary trafiły przed dniem 6 grudnia do rąk polskich dzieci, prezenty wręczał św. Mikołaj. 7 grudnia w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta odbyło się uroczyste podsumowanie akcji Wilno 2016. Uczestniczyli w niej dyrektorzy i nauczyciele zaangażowanych szkół. Nasza szkoła otrzymała podziękowania z rąk Pana Ryszarda Stefaniaka – zastępcy Prezydenta Miasta, pani Magdaleny Dębskiej – naczelnika Wydziału Edukacji oraz inicjatora akcji ks. Ryszarda Umańskiego, który jak powiedział… w każdej czekoladzie czy maskotce widział gorące serce polskiego dziecka, które potrafi pomagać… Wszystkim rodzicom gorąco dziękujemy za zaangażowanie w akcję. Otrzymane przez szkołę podziękowanie zawiera pieczątki każdej szkoły i przedszkola, które zostało obdarowane m.in. przez naszych uczniów. Koordynatorem akcji w szkole jest pani Iwona Górawska.