Autor: Ewa Bogdał

Szanowni Państwo, nasz Szkolny Klub Wolontariatu zwraca się do Państwa z prośbą o wsparcie akcji zbierania funduszy na operację, która pozwoliłaby uratować życie siedmioletniej Agatki – uczennicy klasy pierwszej Szkoły Podstawowej nr 54 w Częstochowie.

Dziewczynka, zamiast pójść z rówieśnikami we wrześniu do szkoły, trafiła do szpitala, gdzie jej rodzice usłyszeli straszną diagnozę: guz mózgu – rdzeniak zarodkowy – IV stopień złośliwości.

Najbliżsi podjęli dramatyczną walkę o życie dziecka, ale koszty leczenia przekraczają możliwości rodziny.

Stąd nasz apel o pomoc z Państwa strony. We wtorek, 14 grudnia, Szkolny Klub Wolontariatu będzie w czasie konsultacji dla rodziców zbierał datki do specjalnych puszek.

Wolontariusze wejdą również tego dnia do klas, by kwestować wśród uczniów. Prosimy, w miarę możliwości, o zapewnienie dzieciom „przysłowiowej złotówki”, koniecznie z wyjaśnieniem celu jej przekazania. Takiej informacji udzielą również wolontariusze, by uzmysłowić najmłodszym, że ich pomoc może mieć dla kogoś wielkie znaczenie. Zależy nam przecież, by nasze dzieci wyrosły na empatycznych dorosłych, którym los innych będzie jest obojętny.

Zapraszamy do zapoznania się z historią Agatki i celem akcji:

https://www.siepomaga.pl/waleczna-agatka

Opiekunowie SKW