— — — — — — — — — — — — — — —

Drodzy Rodzice i Uczniowie, w związku z obecnie panującą sytuacją, po po raz kolejny zwracamy się do Was z ogromna prośbą.

Do polskich szkół trafia coraz więcej uczniów z Ukrainy. Niejednokrotnie są przestraszeni i zagubieni w nowej sytuacji, a opuszczając swoją ojczyznę, zabierali ze sobą tylko niezbędne rzeczy.

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy wystąpił z inicjatywą przeprowadzenia zbiórki artykułów szkolnych, które mogłyby być przekazane ukraińskim uczniom, natomiast Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie organizuje zbiórkę artykułów szkolnych dla dzieci z Ukrainy przebywających w Domu Pielgrzyma.
Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i uczniów naszej szkoły do wsparcia tych akcji charytatywnych i niesienia pomocy dzieciom z Ukrainy.

Materiały szkolne uczniowie mogą przekazywać wychowawcom lub zostawiać na specjalnym stoisku przygotowanym na forum szkoły, gdzie dyżury będą pełnili członkowie SKW. Zgromadzone rzeczy zostaną przekazane potrzebującym.

Dziękujemy