Piątek 24 czerwca był przez wielu uczniów dniem z utęsknieniem wyczekiwanym. Wreszcie mogli otrzymać swoje świadectwa i rozpocząć wakacje. Zanim to jednak nastąpiło, odbyła się uroczystość kończąca rok szkolny 2015/2016. Po wprowadzeniu sztandaru i wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego o zabranie głosu została poproszona Pani Dyrektor Aleksandra Nocoń, która w swoim przemówieniu gratulowała uczniom sukcesów oraz życzyła udanego i bezpiecznego wypoczynku. Następnie ślubowanie złożyli przedstawiciele klas piątych, którzy przejęli sztandar od swoich starszych kolegów. Po ślubowaniu nastąpiło wręczenie statuetek dla szczególnie wyróżniających się uczniów. Statuetkę Absolwenta Roku 2016 otrzymała Adrianna Peryga z klasy VIa, a Sportowca Roku 2016 – Kacper Trelowski z VIc. Pani Dyrektor wręczyła także podziękowania rodzicom szczególnie zaangażowanym w pomoc szkole.

Statuetkę Przyjaciela Szkoły Podstawowej nr 29 w Częstochowie otrzymał Pan Piotr Kaźmierczak, który wiele trudu wkłada w to, by strona internetowa naszej szkoły prezentowała się świetnie. Ponadto zostali wyróżnieni uczniowie, którzy osiągnęli bardzo wysokie oceny roczne i wykazali się wspaniałym zachowaniem. Po wyprowadzeniu sztandaru przez poczet złożony z piątoklasistów, uczniowie klas szóstych, wspomagani przez swoich młodszych kolegów, zaprezentowali krótki program artystyczny. Zwieńczeniem uroczystości był polonez zatańczony przez świeżo upieczonych absolwentów. Po obejrzeniu pięknie wykonanego tańca narodowego uczniowie wszystkich klas udali się do swoich sal, gdzie odebrali świadectwa, dyplomy i nagrody. 

[widgetkit id=106]