161201 zawody

161201 zawody

Od czwartku 24 listopada rozpoczął się w świetlicy projekt pt.„Spotkanie z ciekawymi ludźmi”, w którym chodzi o przybliżenie dzieciom ciekawych zawodów i ludzi mających unikalne pasje.Jako pierwszy przyjął zaproszenie pan Krzysztof Bociąga – podróżnik, himalaista. Na wstępie zaprezentował plecak ekwipunkowy ze sprzętem zapewniającym bezpieczną wspinaczkę; były to raki, kask ochronny i czekan. Podróżnik dokładnie objaśnił zastosowanie, pozwolił bezpośrednio zapoznać się z wymienionymi elementami. Opowiadał historie i ciekawostki, które spotkały go, kiedy zdobywał szczyty w Himalajach. Tłumaczył zagrożenia, na jakie są narażeni podróżnicy: silne wiatry, białe niedźwiedzie, nagłe zmiany i załamania pogody. Pokazywał filmy na tablicy multimedialnej, pierwszy z pobytu na Spitsbergenie, faunę i florę tej wyspy położonej na Morzu Arktycznym, a drugi z Mongolii, przedstawiający trudne i skromne życie jej mieszkańców. Na spotkaniu byli uczniowie ze świetlicy oraz z klasy IIIc, IIIa, IVc, VIb. Podróżnik zaspokoił ich ciekawość, odpowiadając obszernie na pytania. Na zakończenie dzieci podziękowały, wręczyły własnoręcznie wykonaną kartkę świąteczną i złożyły życzenia.

Organizatorkami spotkania były panie: Ewa Krajewska, Ewa Konieczna i Monika Itczak.