161220 zlaz

161220 zlaz

 Uczniowie SKKT PTTK wzięli udział w ostatnim tegorocznym Złazie „My się zimy nie boimy” zorganizowanym przez Regionalny Ośrodek PTTK w Częstochowie. Metę Złazu zlokalizowano w Gimnazjum K.K. Baczyńskiego w Poczesnej i na placu OSP w Poczesnej.
Pogoda sprzyjała zarówno na trasie pieszej z Korwinowa przez Nową Wieś – Poczesną – Zawodzie – Kolonię Poczesną, jak i na mecie, gdzie na każdego uczestnika czekały liczne atrakcje. Wśród nich znalazły się: konkursy z nagrodami, turystyczna loteria fantowa, okolicznościowa plakietka, gorąca herbata oraz kiełbasa.
Złaz dostarczył dzieciom wiele niezapomnianych wrażeń. W Korwinowie uczestnicy poznali ciekawą historię tamtejszego kościoła, opowiedzianą przez proboszcza parafii. Duże zainteresowanie wzbudziły konkursy plastyczne oraz sprawnościowe. Nie tylko dzieci miały okazję wziąć udział w zmaganiach. W konkursie zatytułowanym: „Znamy dekalog turysty w oparciu o aktualne regulacje prawne” wzięła udział opiekunka pani Ewa Krajewska. Zmagania te polegały na wykazaniu się wiedzą na temat zachowania turysty w czasie pieszych wędrówek. Konkurs zakończył się sukcesem. Pani Ewa wraz z podopiecznymi: Antosiem Kozłowskim, Julią Gęsiarz, Anią Mielczarek, Jakubem Rutkowskim z IIIc, Marcelem Mielczarek, Izą Adamczyk z IVa oraz Jullią Brenneke z IVb, stanęła na podium.

[widgetkit id=142]