180617 piknik

180617 piknik

Uff, jak gorąco… A 10 czerwca nie chodziło nam o wzdychania ciuchci Tuwima, a propos temperatury… Gorąco dosłownie, bo iście tropikalna aura nas uszczęśliwiła i w przenośni – bo atmosfera pikniku była gorąca! Pod każdym względem – od grillowiska poprzez rywalizację sportowo-rozrywkowo-intelektualną po estradowe występy, a w finale – losowanie nagród w szkolnej loterii fantowej.

Rodzice, sponsorzy, nauczyciele zaproponowali młodemu pokoleniu tyle atrakcji, że spokojnie moglibyśmy zrobić tygodniowy maraton piknikowy. Tymczasem musiało nam wystarczyć jedno „przedponiedziałkowe” popołudnie… Warto było, bo faktycznie się okazało, że najlepszych przyjaciół poznaje się w niedzielę! Tym bardziej, że goście dopisali. Otóż wizytą zaszczycili nas: pan Jarosław Marszałek – Zastępca Prezydenta Miasta Częstochowy, pan Grzegorz Sikora – Prezes ZO ZNP w Częstochowie, pan Marcin Maranda – Radny Miasta Częstochowy, pan  Mirosław Kucia-Piekarski – Przewodniczący Rady Dzielnicy Grabówka. Dzięki nim – przyjaciołom – poza gwiazdką z nieba i jacuzzi – niczego u nas nie brakowało! Hopsalnie (jak u króla Juliana), rodeo, parasole piękności (malowanie twarzy, warkocze, warsztaty Oriflame), parasol księgarski, parasol z witaminami – soki na sto procent, parasol talentów manualnych, parasol pyszności z domowego piekarnika, parasol dobrych wiadomości – ciacha z wróżbami  i lemoniadą, namiot mięsnych delicji z rusztu, lada cudów spożywczych regionu, galeria plenerowa Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. J. Dudy-Gracza i galeria rękodzieła nastoletniego, parasol dobrych uczynków – tu nabyć można było losy naszej szkolnej loterii fantowej. Jak każda szanująca się impreza, mieliśmy również „ściankę” – można było pozować do zdjęć na czerwonym dywanie z paradnym smokiem w tle lub jako król i królowa.

To wyżej, to dopiero jedna trzecia oferty piknikowej. Proponowaliśmy również: gry i zabawy dla młodzików (uczniowie) i juniorów (rodzice), szaleństwo z animatorem, Średniowieczny Turniej Rodzinny i „fireshow”, czyli pokaz strażacki.  Akcje strażaków były bezcenne, bo na końcu włączyli „klimatyzację” na boisku, lejąc fontanny wody na złaknioną chłodu młodzież. Zapraszaliśmy również na ortotesty z humorem oraz quiz o edu-show-biznesie. Ponadto nasza mistrzyni Częstochowy – Emilia Egeman z VIb rzuciła wyzwanie do udziału w szachowej symultanie. Punktem kulminacyjnym tego etapu pikniku był mecz siatkówki w sali, czytaj: saunie, gimnastycznej. W tie-breaku juniorzy (rodzice) zostali pokonani 14:16 przez młodzików (uczniów). Brawo!

W części estradowej publiczność podziwiała popisy: taneczne, wokalne, teatralne, kabaretowe, zręcznościowe i sportowe naszych uczniów. W kosmicznym stylu sceniczne atrakcje rozpoczął Olivier Kaczmarzyk z VIIc, śmigając po klawiaturze motyw muzyczny z „Gwiezdnych wojen”. Potem klasy pierwsze z właściwym sobie wdziękiem odtańczyły Belgijkę. Ch-cha i samba w wykonaniu Mikołaja Krygiera z IV b z partnerką – po prostu palce lizać. Podobnie czarująco-wirująca była Karolina Klekot z IIa gimnazjum z partnerem w rumbie i cha-chy. Dzięki występowi grupy teatralnej Bajolandia w scence pt. „Bogowie Olimpu są wśród nas” mogliśmy oddać się odrobinie refleksji, nie wyłączając finezyjnego humoru. Natomiast, gdy sceną zawładnęła IIa, widzów ogarnęło szaleństwo. Otóż dzieciaki wykonały piosenkę „Tańcz, tańcz, tańcz” z nurtu polowego disco, zgrabnie ilustrując śpiew choreografią. Nasz niewiarygodny solista – szuler doskonały Jan Egeman z IIIb gimnazjum –okazał się hipnotyzerem. Wciąż nie mamy pojęcia, na czym polegają jego triki. Magia doskonała. Następnie pojawiły się Niezłe Smyki, czyli grupa władająca skrzypcami, do której należą Maciej z IIIc gimnazjum i Stanisław z IVc Rogowscy. Szczególnie zachwycające było ich tango… Zespół Kontra popisał się wokalno-tanecznie, zachęcając do czerpania frajdy z „igrzysk” piosenką „The show”. Kolejny perfekcyjny występ to pokaz siły rytmu, kontroli, dynamiki tańca w interpretacji Aleksandra Mól z IVb, a potem – jego kolegów z grupy Snake Dance. Bezbłędną angielszczyzną zaimponowała nam Natalia Golis z IVb, prezentując wiersz pt. „Sick”. Jeżeli do tej pory ktoś miał wątpliwości czy się dobrze bawi, to rozwiał je skecz z serii lektury nogami do góry. Zespół Bajolandia z gościnnym udziałem nauczycieli rzucił nas na kolana. Książę Macieja Rogowskiego, Macocha pani Bożeny Jędryszczak-Charuby, Wróżka pani Katarzyny Głębiewskiej, córki pań: Elżbiety Chęcińskiej i Edyty Niewczas, Kopciuszek pani Moniki Itczak – to Oskary, Złote Palmy, Lwy i Orły jednocześnie! Po tym, do rozpuku rozrywkowym przeżyciu, wyciszyć się publiczności pomógł zmysłowy i romantyczny jazz odtańczony przez Julię Kistelę z IIIc gimnazjum. Potem powróciliśmy do rockowych klimatów. Szymon Chłąd z IIa pałeczkami poskromił perkusję, wykonując „Wind of change” i „Every breath you take”. Lepsza od oryginału okazała się Eliza Xerxa z IVb, śpiewając i zarzekając się, że: „To nie ja”. Franciszek Musiał też nie zawiódł, przeciwnie, mimo choroby wyśmienicie sprostał utworowi „Havana”. W następnej tanecznej prezentacji wystąpiły kolejno: Maja Rytkowska z VIa i Maja Kaczmarek z IVb. Obie „pląsały” w sposób imponujący. „Zawsze tam, gdzie ty” obiecywała, śpiewając i grając, czyli czarując, Amelia Breneke z VIIc. Swe możliwości wokalne zaprezentowała również Martyna Płatkowska z VIIb w utworze „Dni, których nie znamy”. Potem pojawiła się nietuzinkowa Maja Majewska z VIIa z „Sofią”, a zaraz po niej nastąpiła erupcja energii i wdzięku grupy tanecznej Wygibaski. Pulsowanie widowni wyrównał kojący niczym balsam zespół Girls in Space piosenką terapeutyczną pt. „Remedium”. Klasa Va magnes w sobie ma – uczniowie skutecznie przyciągnęli naszą uwagę, zjawiskowo śpiewając i grając na dzwonkach utwór pt. Trójkąty i kwadraty”. Nie brakowało również odwagi Karolinie Dobosz z VIIa, która zaprezentowała swój talent muzyczny w autorskiej kompozycji. Natomiast Małgorzata Stacherczak z VIIc pozostała przy klasykach, równie legendarnie jak oryginał wykonując „Stairway to heaven” . Mocnym uderzeniem był też pokaz capoeiry rodzeństwa Mielczarków: Olgi z 2 a gimnazjum, Anny z IVc i Marcela z Va. W finale szkolny zespół Star Band przepięknie wokalno-instrumentalnie przypomniał trzy utwory: „Spotkanie z Matką”, „Poszła Karolinka”, „Czarownica”. Część estradową pikniku zamknął taneczny występ absolwentki naszej szkoły – Zuzanny Matuszczyk.

Jednakże emocje sięgnęły zenitu, gdy wybiła 17.00. Wówczas rozpoczęło się losowanie nagród, czyli rozstrzygnięcie naszej szkolnej loterii fantowej. Mistrzem ceremonii był przewodniczący Rady Rodziców – pan Dariusz Wielgórka w asyście pani wicedyrektor Iwony Nędzyńskiej-Mól. Entuzjazm szczęściarzy-zwycięzców był zaraźliwy, choć to tylko oni dostali: słuchawki bezprzewodowe, bon o wartości 1600 zł do realizacji w Stajni Biały Borek, głośniki bezprzewodowe, iPada…

Zatem kolejny raz kłaniać się wypada fundatorom* wymienionych nagród, rodzicom i wszystkim pracownikom SP 29 zaangażowanym w przygotowania kulinarno-rozrywkowe i inne atrakcje wszelakie. Oprócz wyrazów wdzięczności – wyrazy uznania i gratulacje dla wszystkich uczniów biorących udział w pikniku – tych w „rolach głównych” i tych „technicznych”. Nad całością imprezy czuwali: pani Iwona Nędzyńska-Mól i pan Dariusz Wielgórka, przy ogromnym wsparciu koordynatorek pikniku – pani Katarzyny Głębiewskiej, pani Magdaleny Walochy oraz pani Elżbiety Chęcińskiej.

Pani techniczna – konferansjer, Magdalena Walocha, proponuje, licząc na aprobatę szerokiej publiczności, przeniesienie pikniku na luty – kulig na boisku, ognicho, pochodnie; ani ciacha, ani dzieci się nie roztopią, kabaret na opak „Dziewuszkę z zapałkami” zagra, Niezłe Smyki „Zimę” Vivaldiego…

* Nasi hojni, z sercem sponsorzy: Stajnia Biały Borek, firma Petro Power, Wojewódzka Spółdzielnia Ogrodniczo-Pszczelarska, SEBEX, Talk Active, Biuro Podróży Ankora, Fizjoterapia Przemysław Miodek, Oriflame, firma JanMar, Pani Katarzyna Golis, Fotografia Daria Ulman, Elektrosfera, Akademia Eureka, Bonartika, Green school, Pani Natasza Suchecka Ptak oraz osoby, których życzeniem było pozostać anonimowymi.

Specjalne podziękowania adresujemy do szczególnych gości, czyli do: grupy Snake Dance, Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy Gracza i Straży Pożarnej.

[widgetkit id=344]