170224 sdm

170224 sdm

Aby skutecznie i trwale ukształtować nawyki żywieniowe wśród dzieci, realizujemy w naszej szkole różnego rodzaju działania poświęcone zdrowemu żywieniu. Uczestniczymy w programie „Owoce i warzywa w szkole”, którego celem jest trwała zmiana nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie spożywania owoców i warzyw w ich codziennej diecie. Dzieciom uczestniczącym w programie udostępnia się 2, 3 razy w tygodniu świeże owoce i warzywa – przygotowane do bezpośredniego spożycia – oraz soki.

W roku szkolnym 2016/2017 włączyliśmy się także do programu „Śniadanie daje moc”. Podczas jego realizacji przekazujemy najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania oraz uświadamiamy rolę śniadania w diecie dziecka.

W ramach edukacji zdrowotnej, dnia 23 lutego zorganizowaliśmy dla uczniów klas I – IV spotkanie z dietetykiem, panią Adrianną Szczepaniak z firmy „Sebex”. Pani dietetyk omówiła piramidę zdrowego żywienia, opowiedziała, co jeść, aby dobrze się uczyć i rozwijać. Potwierdziła, że najważniejszym posiłkiem jest śniadanie. Zachęcała uczniów do picia wody, która jest zdrowym napojem.

Jesteśmy przekonani, że prozdrowotne nawyki utrwalone w dzieciństwie będą kontynuowane w dorosłym życiu.

[widgetkit id=166]