180924 wyjazd

180924 wyjazd

Klasa Va rozpoczęła nowy rok szkolny od fantastycznego wyjazdu, który  połączył przyjemny, aktywny wypoczynek z pożyteczną wiedzą nabywaną „przy okazji”. Cel wycieczki – Ranczo Baranówka w Nowej Wsi Tworoskiej. Na terenie ośrodka znajduje się piękny pensjonat, boiska, plac zabaw z trampoliną i przejściem linowym oraz stadnina. Na uczestników wycieczki czekało mnóstwo atrakcji:

  • marsz na orientację: uczestnicy ruszyli w las zaopatrzeni w mapy i kompasy, próbując odnaleźć naniesione na mapie i odwzorowane w terenie punkty orientacyjne; w trakcie poszukiwań dowiedzieli  się wszystkiego o otaczającej faunie i florze,
  • sprawdzanie kreatywności, umiejętności współpracy w grupie i wytrwałości; uczniowie w grupach: dziewczyny – chłopcy rozkładali namioty z płaszczy wojskowych, budowali leśne łóżka i rozpalali ogniska – bez użycia zapałek,
  • wieczór przy  ognisku, śpiew i zabawy przy muzyce,
  • paintball – w wersji bezpiecznej – czyli strzelanie do celu; polowanie na butelki po ketchupie dostarczało wielu emocji,
  • wycieczka rowerowa po lesie,
  • wspinaczka na kilkumetrową wieżę ze skrzynek pod czujnym okiem instruktora; wykorzystany został fachowy sprzęt do asekuracji – uprząż alpinistyczna, kask, lina.

Dzięki sprzyjającej pogodzie: ducha i tej za oknem, wyjazd okazał się niezwykle udany. Opiekunkami piątoklasistów były panie: Renata Gajda i Monika Itczak.

[widgetkit id=360]