Autor: Agnieszka Kula

— — — — — — — — — — — — —

Jak co roku nasza szkoła uczestniczyła w zbiórce karmy i akcesoriów dla zwierząt ze schroniska. Akcja pod nazwą „Podaj łapę, przyjacielu” trwała od listopada  i zakończyła się na początku grudnia. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane w okresie przedświątecznym, by każdy mógł zostać św. Mikołajem i dać coś od siebie.

Uczniowie przynosili nie tylko jedzenie i żwirek, ale również koce, ręczniki i zabawki dla zwierząt, które czekają na naszą pomoc. Akcja miała charakter konkursu, a klasą o największym sercu została 1c! Gratulujemy!

 Przekazaliśmy:

  • 107,19 kg karmy dla psów i kotów,
  • legowiska, koce, drapaki,
  • inne potrzebne akcesoria i maskotki, miski,
  • słomę.

Merdające ogony i szczęśliwe miauknięcia były najlepszym podziękowaniem za ten wielki gest serca. Wszystkim uczniom, rodzicom, nauczycielom, którzy zaangażowali się w zbiórkę, bardzo dziękujemy – Szkolny Klub Wolontariatu oraz wdzięczne psy i koty.