180521 jantar

180521 jantar

W dniach od ósmego do jedenastego maja wszystkie klasy siódme wyjechały na czterodniową wycieczkę nad Bałtyk. Program obejmował zwiedzanie Trójmiasta, Fromborka i Torunia oraz atrakcje związane z pobytem nad morzem. Uczniowie mieli okazję posłuchać historii związanych z dawnym „wolnym miastem” Gdańskiem, nasycić się widokiem pięknych miejsc tego wspaniałego dziedzictwa polskiego oraz uwiecznić swe podobizny na tle fontanny z niepodzielnym władcą mórz – Neptunem. Kolejnym, ciekawym miejscem, jakie ucieszyło „oczęta” naszych milusińskich – było molo w Sopocie, który powitał nas słońcem i bezchmurnym niebem. Gdynia pokazała nam potęgę polskiej żeglugi i marynarki wojennej- godnie prezentując okręt „Błyskawica” i żaglowiec „Dar Pomorza”. We Fromborku i Toruniu wspaniali przewodnicy zapoznali nas z życiem i pracą wielkiego polskiego astronoma, który „Wstrzymał Słońce – ruszył Ziemię”. Oczywiście wycieczka nie byłaby ważna, gdyby uczniowie nie odwiedzili fabryki toruńskich pierników, nie odbyli rejsu po morzu i nie uczestniczyli w wieczornym zbieraniu bursztynów – polskiego „złota Bałtyku”. Cztery dni wyjazdu upłynęły wszystkim w przyjemnym nastroju i wyśmienitych humorach, które „wspomagała” słoneczna aura. Zdrowi i cali wróciliśmy do domów.

[widgetkit id=327]