Autor: Iwona Knysak

— — — — — — — — — — — — — —

10 listopada uczniowie naszej szkoły, w odświętnych ubraniach i z przypiętymi do piersi kotylionami, spotkali się w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej na apelu z okazji 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę oraz 159 rocznicy powstania styczniowego.
Aby uczcić te daty, wszyscy zaśpiewaliśmy nasz hymn narodowy o symbolicznej godzinie 11.11. Gdy wybrzmiały jego ostatnie nuty i poczet sztandarowy w składzie Julia Strzelczyk, Agata Pacud i Adam Dawid opuścił salę, nastąpiła część artystyczna, w której przypomniano, jak potoczyła się historia Polski, gdy Polacy po 123 latach niewoli, pod wodzą Józefa Piłsudskiego, wreszcie mogli odzyskać wolność. Szkolny chór wzbogacił występ , w którym wzięli udział: Katarzyna Noga, Wiktoria Długosz, Liwia Nowak, Jacek Pacud, Karolina Opara, Antonina Rozpondek i Kaja Egeman. Prowadzącym był Daniel Tomalski, który także odpowiadał, wraz z Kacprem Leszczyńskim, za obsługę techniczną. Opiekę nad uroczystością sprawowały Panie: Mariola Szymurska- Kałmuk, Małgorzata Blachnicka – Kajdzik, Alina Witczak, Barbara Marks i pisząca te słowa Iwona Knysak, a piękne zdjęcia wykonała Renata Gajda.