200619 polkolonie

Drodzy Rodzice

W okresie od 06.07.2020 – 17.07.2020 i 20.07.2020 – 31.07.2020 planowane są 2 turnusy zajęć edukacyjnych dla dzieci w wieku 7-12 lat. Zajęcia są bezpłatne i odbywają się na terenie szkoły w grupach max. 14 osobowych. Dzieci mają zapewnioną m.in. opiekę, zabawę, wodę oraz ciepły posiłek. Rodzicom oferujemy wsparcie Akademii Rodzica, pośrednictwo pracy oraz doradztwo zawodowe.

Aby skorzystać z oferty należy zamieszkiwać w jednej z 13 dzielnic objętych ww. projektem (dzielnice: Śródmieście, Gnaszyn-Kawodrza, Raków, Mirów Wyczerpy-Aniołów, Kiedrzyn, Północ, Ostatni Grosz, Podjasnogórska, Dźbów, Grabówka, Lisiniec, Błeszno) w której znajduje się szkoła oraz wypełnić odpowiedni formularz zgłoszeniowy.

Liczba miejsc dla dzieci jest ograniczona. Do wsparcia zakwalifikują się dzieci, których jedno
z rodziców pracuje (wynagrodzenie minimalne w okresie ostatnich 3 miesięcy tj. 2600zł brutto lub dochód na członka rodziny nie przekracza 528 zł) lub nie pracuje.

Ważne jest, aby jeden z rodziców będący osobą bezrobotną zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy Częstochowa dostarczył zaświadczenie potwierdzające status osoby bezrobotnej.

Lub

W przypadku osób pracujących, których wysokość wynagrodzenia nie przekracza płacy minimalnej, powinny dostarczyć od pracodawcy zaświadczenie potwierdzające dochód.

Aby wartościowo zagospodarować czas swojemu dziecku podczas wakacji zapraszamy do udziału w akcji „Rodzinne relacje na wakacje” realizowanej w ramach projektu „Częstochowa silna dzielnicami”.

Wszelkich informacji udziela: Fundacja Dla Rozwoju: 663 750 534.