170410 rywalizacja

170410 rywalizacja

Trwa rywalizacja w Turniejach XXV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Trzeci Turniej odbył się 7 kwietnia w Auli Tauron Dystrybucja S.A. w Częstochowie.
Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 100 zawodników, w tym dwunastu naszych reprezentantów. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Nasi zawodnicy rozegrali bardzo udane zawody. Kamil Sroka i Olivier Kaczmarzyk po raz pierwszy uplasowali się w pierwszej pięćdziesiątce zawodów i zdobyli punkty do klasyfikacji generalnej cyklu Grand Prix. Najwyżej spośród naszych reprezentantów sklasyfikowani zostali: Emilia Egeman (9. miejsce i 2. wśród dziewcząt), Marta Kot (20.), Kamil Sroka (30.), Olivier Kaczmarzyk (44.) Filip Rogóż (52.). Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.
Link do strony turniejowej z wynikami: wyniki

Tego samego dnia, korzystając z nieobecności starszych kolegów, najmłodsi członkowie koła szachowego rozegrali w szkole swoje pierwsze zawody. Turniej odbył się na dystansie 4 rund, tempem 10 minut na zawodnika. Z kompletem punktów zawody wygrał Wiktor Wypych. Drugie miejsce zajął Szymon Chłąd, a trzeci był Mateusz Nawrocki. W zawodach dzielnie walczyli także: Mateusz Kołodziejski, Mikołaj Sypek, Michał Czyżowski, Krzysztof Życiński i Jan Załęcki. Gratulacje dla wszystkich naszych najmłodszych szachistów.

[widgetkit id=181]