200226 szachy

200226 szachy

Trwa  rywalizacja w Turniejach XXVIII Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. II Turniej odbył się 21 lutego w Szkole Podstawowej nr 9 w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 150 zawodników rywalizujących w dwóch grupach rozgrywkowych (grupa klas 0-4 i grupa klas 5-8), w tym czternastu  naszych reprezentantów, którzy rozegrali bardzo udane zawody.

W grupie młodszej najlepiej zaprezentowali się Mikołaj Sypek oraz Mateusz Nawrocki. Punkty do klasyfikacji generalnej cyklu zdobył także Jakub Grabowski.

Dobrze rozegrali zawody nasi najmłodsi reprezentanci, debiutanci w cyklu Grand Prix: Jacek Pacud, Franciszek Śnita, Marta Grabowska i Alan Majewski.

W grupie starszej klasyfikację dziewcząt wygrała Emilia Egeman! Olga Blochlińska zajęła szóste miejsce, a Agata Pacud dziewiąte! Wsród chłopców najwyżej uplasował się Daniel Erdman, a tuż za nim Kacper Leszczyński, Filip Pluciński i Jan Karolczyk.

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

grupa klas 0-4: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_953/
grupa klas 5-8: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2020/ti_951/

Następny turniej Grand Prix odbędzie się w marcu.

[widgetkit id=490]