180327 szachy

180327 szachy

Trwa rywalizacja w Turniejach XXVI Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Trzeci Turniej odbył się 23 marca w IV Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie. Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 138 zawodników, rywalizujących w dwóch grupach rozgrywkowych (grupa klas 0-IV i grupa klas V-VII).

Zawody rozegrano na dystansie dziewięciu rund tempem 15 minut na zawodnika. Do rozgrywek przystąpiło jedenastu naszych reprezentantów. Sześcioro z nich zajęło miejsca w pierwszej pięćdziesiątce klasyfikacji końcowej i zdobyło  punkty do klasyfikacji generalnej cyklu GP.

W grupie starszej Emilia Egeman zajęła siódme miejsce i drugie wśród dziewcząt, Marta Kot była dziesiąta i piąta wśród dziewcząt, a Kamil Sroka zajął dwudzieste ósme miejsce.

W grupie młodszej najwyżej sklasyfikowana została Agata Pacud, która zajęła  piąte miejsce wśród dziewcząt! Miejsca pozostałych: Adrian Maszewski (34.), Filip Pluciński (45.), Mikołaj Sypek (51.), Zofia Karolczyk (54. miejsce i dziewiąte wśród dziewcząt) Daniel Erdman (66.), Jan Karolczyk (72.) i Mateusz Nawrocki (73.).

Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.

Linki do strony turniejowej z wynikami:

grupa klas  0-IV: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1904/
grupa klas  V-VII: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2018/ti_1903/

Następne, ostatnie w tym cyklu zawody Grand Prix odbędą się 18 maja.

[widgetkit id=298]