170307 savoir

170307 savoir

We wtorek 6 marca naszą szkołę odwiedzili aktorzy z Krakowa, panowie Jacek Lecznar i Wojciech Habela, aby zaprezentować uczniom klas IV – VI spektakl dotyczący zasad kulturalnego zachowania się w różnych miejscach i okolicznościach. Jak zwykle przedstawienia te cieszą się dużym zainteresowaniem, ponieważ mają formułę interaktywnego współdziałania z publicznością. Tak było i tym razem. Dzieci chętnie podejmowały się prób sprawdzenia się w trudnych sytuacjach, podczas których obowiązują kulturalne zasady. Dowiedzieli się, kto kogo jako pierwszy przepuszcza w drzwiach, jak zachować się podczas – prozaicznej niby – rozmowy telefonicznej czy podczas posiłku… Cennych wskazówek było co niemiara. Zawsze jednak należy pamiętać o trzech czarodziejskich słowach: proszę, dziękuję, przepraszam…[widgetkit id=168]