Autor: Agnieszka Kula

— — — — — — — — — — — — —

Znowu sukces! Tym bardziej spektakularny, że byliśmy bezkonkurencyjni w szlachetnej rywalizacji nie tylko kół czy klubów młodzieżowych, ale także wśród formacji dorosłych. Dlatego jest nam bardzo miło poinformować, że Szkolny Klub Wolontariatu po raz kolejny został doceniony. Dostaliśmy piękną, symboliczną statuetkę za osiągnięcia w kategorii: wolontariat grupowy.

Uroczystość wręczenia tych prestiżowych nagród odbyła się w dostojnym miejscu w Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie podczas XVI Gali Wolontariatu Edycja 2022.

Po zachwycającej oprawą ceremonii związanej z ogłaszaniem wyników Konkursu Barwy Wolontariatu Edycja 2022 odbył się koncert częstochowskiego zespołu Ampera, który uświetnił imprezę.

Mamy nadzieję, że to wyróżnienie będzie motywacją do działań dla wolontariuszy zarówno obecnych, jak i przyszłych.

Chcemy podkreślić, że członkowie Szkolnego Klubu Wolontariatu z założenia działają pro publico bono, bezinteresownie na rzecz innych. A opiekunowie dokładają wszelkich starań, by celem każdego samarytanina był altruizm, czyli pomaganie, a nie tylko uzyskanie dodatkowych punktów na świadectwie. SKW oferuje szereg różnorodnych działań na rzecz drugiego, słabszego człowieka, praw dziecka, zwierząt, aspektów ekologicznych.

Brawo SKW !!!!