191016 teatr

191016 teatr

Dnia 09 października uczniowie klas VIIa i VIIb obejrzeli w krakowskim teatrze komedię napisaną przez Aleksandra Fredrę pod tytułem ‘”Zemsta’’. Sztuka rozpoczęła się o godzinie 19.00 i trwała około dwóch godzin z jednym antraktem. Reżyserem był Krzysztof Jasiński, scenografię zaprojektował Maciej Rybicki, kostiumy przygotowała Dorota Ogonowska. Pomimo że akcja sztuki rozgrywa się w XIX wieku, tematy w niej poruszone są nadal aktualne. To miłość i związana z nią zazdrość oraz sąsiedzkie konflikty i nieporozumienia. Soczyste frazy ’’Zemsty’’ zyskują na nowo wyjątkowego komediowego wigoru i siły rażenia.

W spektaklu zagrało wielu aktorów znanych z desek teatralnych, ale też z małego ekranu. Jednym z nich był Dariusz Gnatowski znany z roli Arnolda Boczka w – przez jednych kochanym, przez innych znienawidzonym,  serialu „Świat według kiepskich”. Jego postać w roli Cześnika od razu wzbudziła wiele  śmiechu.
Występ był doskonały, od dopracowanych strojów i scenografii, po takie smaczki jak żyrandol z prawdziwymi woskowymi świecami, który zawieszono tuż nad sceną. Aktorzy niejednokrotnie zwracali się do widzów, wciągając ich wręcz w świat przedstawiony w sztuce.

Adaptacja lektury szkolnej w wykonaniu aktorów Krakowskiego Teatru Scena STU zapewne na długo pozostanie w pamięci młodzieży.