Szkolny Klub Wolontariatu, ograniczony w swych działaniach przez pandemię, wykazuje się dużą kreatywnością, by znaleźć przestrzeń dla pomagania. W październiku wolontariusze zainicjowali akcję zbierania kasztanów i żołędzi. Do tej inicjatywy przyłączyła się cała społeczność szkolna. A czas miło spędzony na zbieraniu kasztanów przyniósł wielorakie korzyści. Z jednej strony dla uczniów to aktywność na świeżym powietrzu i integracja rodzinna lub koleżeńska, z drugiej dla zwierząt dziko żyjących szansa dodatkowego posiłku, bez konieczności zbliżania się do siedzib ludzkich. Zebrane przez nas nasiona dębu i kasztana zostały przekazane do Nadleśnictwa Kłobuck.

Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej akcji.

Zapraszamy do udziału w kolejnym przedsięwzięciu – zbiórce artykułów dla bezdomnych zwierząt. Karmę i akcesoria można przekazywać wychowawcom klas.