210329 godzina dla ziemi

 210329 godzina dla ziemi

Wolontariusze Szkolnego Klubu Wolontariatu, chociaż nie mogą się spotykać i mają ograniczone możliwości podejmowania działań na rzecz innych, nie przestają być aktywni. 27 marca przyłączyli się do akcji Godzina dla Ziemi, która w tym roku zaistniała pod hasłem „Ocalmy Bałtyk, nim zatęsknimy”. Organizatorzy akcji obawiają się, że przyszłe pokolenia nie będą miały możliwości oglądania Bałtyku w aktualnym stanie, jeżeli o niego nie zadbamy. Dlatego zachęcają, by zrobić wszystko dla ocalenia najzimniejszego, najsłodszego i najpłytszego morza, które należy również do naszego kraju. W symbolicznym geście troski o Ziemię wolontariusze przyłączyli się do wielu innych ludzi i 27 marca o 20.30 w swoich domach wyłączyli światło lub zbędne oświetlenie.

https://www.youtube.com/watch?v=Wk-TLEypo3c