W październiku, podobnie jak w ubiegłym roku, nasza szkoła przystąpiła do Kampanii Białych Serc, której celem jest przeciwdziałanie uzależnieniom. Szczególnie w propagowanie akcji zaangażowali się uczniowie Szkolnego Klubu Wolontariatu.

Wolontariusze, świadomi zagrożenia wynikającego z uzależnienia od alkoholu, także wśród nastolatków, zadbali o przygotowanie ogromnej ilości białych serc, które zagościły w każdym miejscu naszej szkoły, widoczne zarówno z zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Wszyscy uczniowie i każdy przechodzień stali się odbiorcami, a tym samym uczestnikami naszej akcji.

Aby serduszka nie pozostały nieme, nasi Wolontariusze uzbroili się w różnego rodzaju instrumenty oraz przygotowane przez siebie transparenty i „zrobili hałas”, by tym samym ogłosić swój manifest przeciwko spożywaniu alkoholu, a zwłaszcza piwa, przez najmłodszych konsumentów. Zwieńczeniem głośnego manifestu, było utworzenie żywego serduszka.

Nasza szkoła zawsze dba o dobro zwierząt, dlatego z wielkim entuzjazmem podjęliśmy akcję „Biała Łapka”, która jest jednym z zadań tegorocznej edycji „Kampanii Białych Serc”. Plakaty zachęcające do udziału w zbiórce artykułów dla bezdomnych zwierząt, opatrzone symbolem „Białej Łapki”, pojawiły się w całej szkole. Serdecznie prosimy Wszystkich, którym los bezdomnych zwierząt nie jest obojętny, o wsparcie naszej akcji. Zapewne produkty zebrane przez poszczególne klasy ułatwią życie mieszkańcom schroniska dla zwierząt.