Autor: Patrycja Swodczyk, Katarzyna Głębiewska

— — — — — — — — — — — —

W środę 8 czerwca uczniowie klasy 5B, pod opieką pani Katarzyny Głębiewskiej i pani Barbary Rek, udali się na wycieczkę klasową do Łodzi. Głównym celem wyjazdu było zwiedzenie muzeum kinematografii, które jest jedynym w Polsce muzeum chroniącym zabytki z dziedziny techniki, sztuki i kultury filmowej. Spotkać tam można było bohaterów znanych polskich bajek, a także poznać sekrety planu filmowego. Była okazja, żeby wejść do budy Reksia, zajrzeć do igloo Pingwina Pik Poka, a także pokręcić sterem na statku Bolka i Lolka. Na zwiedzających czekała też ogromna przytulanka Misia Uszatka. Wśród wielu ekspozycji uwagę przykuwał ponad stuletni fotoplastikon, przy którym można było oglądać wyświetlane w trójwymiarze obrazy.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Centrum Nauki i Techniki, w którym można było poznać rzeczywistość dotykiem, zabawą i za pomocą eksperymentów. Wycieczka ta była doskonałą okazją do poznania nowych miejsc, zdobycia wiedzy, a jednocześnie wspaniałej zabawy. Każdy znalazł coś dla siebie.