180602 bombik

180602 bombik

24 maja w ramach realizowanego projektu „Kocham Cię Polsko” zaprosiliśmy na spotkanie z uczniami klas młodszych oraz przedszkolakami ks. Bogusława Zemana – zakonnika, paulistę mieszkającego w naszej dzielnicy. Ojciec Bogusław jest autorem tekstów i muzyki wielu piosenek dla dzieci, ale nade wszystko jest twórcą „Przygód słonika Bombika!” – jedynego na świcie łaciatego słonia.
Podczas spotkania, na które przybył również „prawdziwy” Bombik, dzieci uczyły się bombikowych piosenek, słuchały fragmentów opowiadań, odgrywały różne scenki. Bombik, jako bohater opowiadań, przeżywa różne sytuacje, które w rzeczywistości spotykają także dzieci, dzięki temu służy własnym doświadczeniem np: pomaga pokonać kompleks bycia innym, ukazuje prawdę o szkodliwości kłótni i o wartości współpracy w grupie.
Ten bajkowy bohater uczy najmłodszych, jak najlepiej radzić sobie z trudnościami, które niesie życie. Wszyscy więc mówimy – dziękujemy!

[widgetkit id=338]