181022 slubowanie

181022 slubowanie

15.10.2018r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie. Wspólnie tę podniosłą i wzruszającą uroczystość przeżywali z najmłodszymi uczniami: Dyrekcja Szkoły, nauczyciele, uczniowie, rodzice wraz z najbliższymi. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu zabrała głos pani dyrektor Iwona Nędzyńska – Mól. W przemówieniu przypomniała pierwszoklasistom czas ich pierwszych kroków w młodziutkim życiu i podkreśliła znaczenie obecnej chwili. Nastąpił moment ślubowania. Najmłodsi z powagą i wzruszeniem ślubowali być dobrymi i mądrymi Polakami, aby potem usłyszeć słowa pani dyrektor: „Pasuję cię na ucznia Szkoły Podstawowej nr 29 im. Królowej Jadwigi w Częstochowie”. W części artystycznej rozradowani uczniowie zaśpiewali piosenki oraz recytowali wiersze, wyrażając w ten sposób swoje przeżycia. Nie zabrakło podziękowań, pamiątkowych zdjęć i upominków. Organizatorzy p. Maria – Izabela Gadnicka oraz p. Bogumiła Skubała dziękują: Dyrekcji Szkoły, rodzicom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, nauczycielom: p. Barbarze Marks, p. Monice Itczak, p. Dorocie Szlubowskiej, przedstawicielom Samorządu Szkolnego: Weronice Swodczyk, Julii Nocuń, uczniom klas starszych za pomoc w przygotowaniu dekoracji, uczniom wchodzącym w skład pocztu sztandarowego.

[widgetkit id=369]