180320 ratusz

180320 ratusz

Pomimo tego, że sobota powitała nas zimowo, nie zmieniliśmy naszych planów i wspólnie z paniami Elżbietą Chęcińską i Edytą Niewczas wyruszyliśmy do częstochowskiego Ratusza, aby podziwiać wystawę pt. „Dzieje Miasta Częstochowy”. Ekspozycja podzielona została na etapy: Od pradziejów do końca XVIII w. oraz Lata utraty i odzyskiwania niepodległości 1794-1921.

Byliśmy zachwyceni tym, jak obrazowo częstochowscy artyści przedstawili dzieje miasta, począwszy od pradziejów, aż do końca XVIII w.

Widzieliśmy kości niedźwiedzia żyjącego w pradawnych czasach na terenach naszego regionu, makietę przedstawiającą oblężenie Jasnej Góry przez Szwedów oraz mnóstwo plakatów i zdjęć naszego miasta z okresu zaborów.

Wycieczka zakończyła się wejściem na wieżę widokową Ratusza, z której podziwialiśmy panoramę Częstochowy.

[widgetkit id=293]