— — — — — — — — — — — — — — —

W piątek, 17 listopada 2023 r., o 13.00 rozpoczęło się uroczyste świętowanie związane z otrzymaniem przez naszą szkołę wymienionego w tytule certyfikatu, a tym samym podsumowanie akcji zdrowotnych afirmacji w SP 29.

Część oficjalną rozpoczęła dyrektor SP 29 pani Iwona Nędzyńska-Mól. Po serdecznym przywitaniu gości – przedstawicielki Śląskiej Sieci  Szkół Promujących Zdrowie z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego Metis w Katowicach pani Katarzyny Wilk oraz radnej Miasta Częstochowy pani Barbary Gieroń, dyrektorów szkół, przewodniczącą Rady Rodziców, rodziców i uczniów, pani dyrektor podkreśliła wartość zdrowia oraz fakt, że w SP 29 standardem jest różnorodność form i ciągłość procesu dbania o dobrostan zarówno fizyczny, jak i psychiczny. W dalszej części uroczystości pani Katarzyna Wilk z Regionalnego Ośrodka Metodyczno-Edukacyjnego w Katowicach przekazała na ręce pani dyrektor certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie.

Następnie przyszedł czas na zdrowe, artystyczno-sportowe celebrowanie sukcesu. Zaczęliśmy śpiewająco – od występu uczniów kl. 3, którzy akompaniowali sobie na dzwonkach. Ale zanim zadziałała terapeutyczna moc melodii, zachwycaliśmy się multimedialną prezentacją, czyli filmikiem dokumentującym szereg akcji prozdrowotnych odbywających się w naszej szkole.

Potem porwała nas choreograficznym układem grupa taneczna młodzieży z kl. 5, 6 i 7.

Kolejnych przeżyć dostarczył pokaz sportowy z elementami akrobatyki oraz parada talentów: koszykarskich, futbolowych i siatkarskich.

Zwieńczeniem tej części imprezy był wokalny popis kl. 3, przekonujących, że taki mały, taki duży może zdrowym być.

Gwoździem programu był witaminowy performance. Na modowym wybiegu mogliśmy podziwiać m. in. gwiazdy z grupy B, królową sezonu – C, sokole oko – A, boską E, silną D.

Całość uroczystości utrzymana była w konwencji programu tv, studio newsowe łączyło się z reporterem prowadzącym korespondencję z SP 29. Dziennikarze stale akcentowali, jak istotne w życiu są: rekreacja, regeneracja, uśmiech, optymizm i suplementacja.

Na zakończenie pani dyrektor Iwona Nędzyńska-Mól wyraziła wdzięczność – gościom za uświetnienie uroczystości i uznanie – uczniom i nauczycielom za przygotowanie tej gali. Następnie wszyscy zostali zaroszeni na zdrowe, multiwitaminowe przekąski.

Koordynatorzy: Kamila Mielczarek, Katarzyna Głębiewska, współpraca: Iwona Górawska, Izabela Bartelt – Adamczyk, Anna Krygier, Agnieszka Kula, Małgorzata Wachecka, Monika Itczak, Ewa Krajewska, Magdalena Walocha, Magdalena Kmieć – Zalewska, Ksenia Turniak, Wioletta Kotarska – Drewniak, Bożena Jędryszczak-Charuba, Karol Opic, Ewa Bogdał, Agnieszka Kaleta, Joanna Bromek, Agnieszka Trzepizur, Renata Gajda, Przemysław Tomza, Jakub Kościelny, Bożena Kukla, Katarzyna Swodczyk, Anna Włoczek.

Artyści, sportowcy, wsparcie techniczne : Natalia Dobosz, Alicja Erdman, Marcel Jabłoński, Martyna Jachowicz, Zofia Soboniak, Zofia Sitek, Emilia Wielgopolan, Julia Żyła, Patrycja Swodczyk, Lena Nocuń, Sebastian Kostrzewa, Lena Bugaj, Natalia Hornik, Natasza Kowolik, Marianna Organa, Pola Wojtala, Zuzanna Zawieja, Barbara Kuścik, Gabriela Kosela, Wojciech Nenart, Franciszek Śnita, Mira Zimny, Barbara Kuścik, Zofia Sznober, Pola Radziejowska, Natasza Ulman, Małgorzata Słomka, Julia Warzyszyńska, Nikodem Trąbczyński, Joanna Stasińska, Nikola Kwiatkowska, Anna Kuścik, Michał Rogala, Mikołaj Sypek, Emil Majcherczyk, Oskar Wręczycki, Mateusz Kołodziejski, Nadia Massalska, Oliwia Kałuża, Zofia Pacud, Mateusz Nawrocki, Aleksander Cichoński, Bartłomiej Szudzik, Amelia Kępska, Krzysztof Życiński, Franciszek Moczarski, Jakub Małek, Ernest Maszewski, Alicja Flis, Martyna Polanowska-Pacak, Jakub Grabowski, Jan Załęcki, Maja Markowska.