170504 ciekawa osoba

170504 ciekawa osoba

28 kwietnia gościem klasy IVB była pani Xin Yang, Chinka mieszkająca od kilkunastu lat w Polsce, a dokładnie w Częstochowie. Pani Xin przybliżyła naszym uczniom kulturę, zwyczaje i tradycje Chin. Opowiedziała o znaczeniu strojów, które prezentowali nasi uczniowie, a także zapoznała nas z rytuałem parzenia herbaty oraz pięknym pismem chińskim. Uczniowie mieli możliwość nauki pisania i korzystania z pałeczek podczas posiłku oraz możliwość zabawy. Pani Yang przedstawiła nam także piękną prezentację, z której dowiedzieliśmy się nie tylko, jak wygląda Chiński Mur, ale także, co jedzą, jak się bawią i uczą rówieśnicy w Chinach oraz pokazała nam piękno przyrody i architektury Chin.

W dalszej części naszego spotkania udaliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie mogliśmy zobaczyć naszego gościa w pokazowej grze w tenisa stołowego – dyscyplinie, dla rozwijania której pani Xin przyjechała do Polski, mając zaledwie 15 lat. Uczniowie klasy IVB i IVC, którzy gościnnie uczestniczyli w spotkaniu, mieli również możliwość udziału w zabawie (wyścigach), operowania pałeczkami, co nie było łatwe. Zwycięska drużyna otrzymała od naszego gościa drobne upominki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze, a dzieci z zainteresowaniem w nim uczestniczyły, zadając naszemu gościowi ciekawe pytania. Kończąc spotkanie z uczniami, pani Xin zrobiła uczniom niespodziankę w postaci karteczek z ich imionami pięknie napisanymi pismem chińskim. Dzieci były mile zaskoczone i nie ukrywały radości i zdumienia. Dziękując pani Yang za wizytę, dzieci wręczyły bukiet kwiatów i ręcznie wykonaną laurkę z podziękowaniem za przekazaną wiedzę, miłe i ciekawe spotkanie, zapraszając jednocześnie na następne. Dziękujemy również pani Katarzynie Terleckiej za udział i pomoc w zorganizowaniu spotkania z panią Xin Yang. Niewątpliwie gościliśmy ciekawego człowieka.

Spotkanie zorganizowała wychowawczyni klasy IVb – pani Dorota Szlubowska.

[widgetkit id=187]