Autor: Magdalena Walocha

— — — — — — — — — — — —

09 marca punktualnie o 13.00 rozpoczął się uroczysty, dopięty na ostatni guzik, finał przedsięwzięć intelektualno-artystyczno-informatycznych. Otóż zainicjowaliśmy, przeprowadziliśmy i uświetniliśmy następujące  zmagania: VII Ogólnopolski konkurs „Bezpieczny Internet – Działajmy razem” pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty; III Wojewódzki Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy „Infografika liczbowa – Klimat się liczy” oraz III Wojewódzki Konkurs Literacko-Artystyczny „Do zaczytania jeden krok”.

Wszystkie konkursy honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk. Pierwszy z nich dotyczył bezpieczeństwa w sieci. Drugi był wyzwaniem ze strony królowej nauk, a przesłanie trzeciego mówi samo za siebie „Zgoda, a Bóg wtedy rękę poda”, vide: upamiętnienie rocznicy urodzin – 230 Fredry i 100 Szymborskiej.

W uroczystej gali udział wzięli laureaci konkursów, ich opiekunowie oraz rodzice. Imprezę swoją obecnością zaszczycili także: Radny Miasta Częstochowy, Przewodniczący Komisji Edukacji Rady Miasta Częstochowy p. Dariusz Kapinos; Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy p. Rafał Piotrowski; Główny Specjalista Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy p. Agnieszka Banasik; Dyrektor Regionalnego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli WOM w Częstochowie p. Elżbieta Doroszuk wraz z pracownikami; Specjalista ds. Ochrony Danych Osobowych, Prezes Fundacji Niech się… Dzieje p. Magdalena Celeban; przedstawiciel Biura Finansów Oświaty p. Robert Roskosz.

Zgromadzonych gości przywitała tyleż ciepłą, co kunsztowną frazą nasza p. dyrektor Iwona Nędzyńska-Mól. Następnie zabrał głos Naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy p. Rafał Piotrowski, wyrażając uznanie dla SP 29 jako inicjatora tak wszechstronnych i ważnych wyzwań adresowanych do uczniów.

Potem przyszła pora na strawę duchową. Młodzież z kl. 6 i 8 zaprezentowała skłaniający do refleksji minispektakl pt. „Niesforna Kasia”. Nie brakowało również popisów choreograficznych i wokalno-instrumentalnych w wykonaniu tancerzy, szkolnego chóru oraz klas 2a i 2b.

Gdy emocje sięgnęły zenitu, rozpoczęła się ceremonia wręczenia nagród. Było głośno (duże brawa dla wszystkich wyróżnionych), radośnie, ale też z galanterią i fasonem.

Na zakończenie p. dyrektor Iwona Nędzyńska-Mól wraz z Radnym Miasta Częstochowy, Przewodniczącym Komisji Edukacji Rady Miasta Częstochowy p. Dariuszem Kapinosem jeszcze raz złożyli serdeczne gratulacje wszystkim zwycięzcom, ich rodzicom i opiekunom, życząc im dalszych sukcesów. Pan Kapinos nie szczędził pochwał dla SP 29 za wymienione przedsięwzięcia edukacyjne.

Nagrodzone arcydzieła można było podziwiać na swego rodzaju wernisażu (forum szkoły), a także w formie multimedialnej podczas samej gali.

Było i zjawiskowo, i elegancko, wszak semantyka słowa „gala” zobowiązuje. Takaż właśnie dominowała scenografia i tak właśnie prezentowali się artyści.

Perfekcyjne i profesjonalne zorganizowanie całości nie umknęło p. dyrektor I. Nędzyńskiej-Mól, która zgotowała owację na stojąco dla koordynatora imprezy – p. A. Kalety oraz jej zespołu – w aspektach:

– teatralnym – p. K. Głębiewskiej,  

– muzycznym i tanecznym – p. A. Witczak, p. M. Itczak, E. Krajewskiej, p. M. Wacheckiej,

– scenograficznym – p. K. Turniak, p. A. Kołaczyk, p. B. Marks, 

– logistycznym, technicznym, socjalnym i redakcyjnym związanym z przeprowadzeniem konkursów i przygotowaniem uroczystości – p. E. Szajbel, p. J. Bromek, p. M. Kempie, p. D. Stefaniewicz vel Stachowicz, p. B. Kukli, p. B. Dąbrowskiej, p. E. Latos, p. J. Kościelnemu, p. R. Gajdzie, p. M. Walosze.