W sobotę 23 kwietnia w Katolickiej Szkole Podstawowej w Częstochowie rozegrano III Otwarte Mistrzostwa Częstochowy w Szachach Szybkich Dzieci do lat 7. Podobnie jak przed rokiem mistrzostwa zainteresowały szachistów nie tylko z Częstochowy. Przyjechali również zawodnicy z Nysy, Lublińca, Poraja, Koszęcina i Czerwionki. Do zawodów przystąpiło 45 chłopców i dziewcząt. Turniej został rozegrany na dystansie 7 rund, tempem 15 minut na zawodnika. W zawodach wzięli udział dwaj nasi reprezentanci: Adrian Maszewski z I C i Karol Grzyb-Górniakowski z klasy I D. Nasi najmłodsi szachiści dzielnie walczyli i w klasyfikacji końcowej chłopców Adrian zajął 15. miejsce a Karol – 22.

Gratulujemy naszym reprezentantom i życzymy sukcesów w następnych zawodach.

Strona turniejowa z wynikami

[widgetkit id=74]