Autor: Dariusz Szlubowski

— — — — — — — — — — — — —

Wspaniale zaprezentowali się nasi uczniowie podczas odbytych w poniedziałek 22.05.2023r. Igrzyskach Dzieci zajmując 2. miejsce drużynowo w Częstochowie w kategorii chłopców oraz 5. w kategorii dziewcząt. Indywidualnie Franciszek Moczarski zdobył tytuł Mistrza Częstochowy w rzucie piłeczką palantową oraz w czwórboju lekkoatletycznym zajął 3. miejsce. Nadia Ulman również w rzucie piłeczką palantową zajęła 3. miejsce.

O Pechu może mówić nasza męska drużyna, ponieważ Emil Majcherczyk doznał kontuzji w biegu na 1000m i nie ukończył biegu. Samo przybiegnięcie na metę dawało nam Mistrzostwo i kwalifikację do finałów wojewódzkich.

Naszą szkołę reprezentowali:

dziewczęta: Patrycja Swodczyk, Nadia Ulman, Julia Dymek, Martyna Jachowicz, Alicja Erdman, Zofia Zakrzewska, Kalina Kasprzycka
oraz chłopcy: Franciszek Moczarski, Ksawery Januszewski, Iwo Kania, Szymon Płaczek, Emil Majcherczyk, Wojciech Nenart oraz Nikodem Polanowski-Pacak.

Opiekunem obu reprezentacji był p. Dariusz Szlubowski.

Wielkie gratulacji dla wszystkich startujących.