170505 szachy

170505 szachy

Zakończyła się rywalizacja w Turniejach XXV Edycji Grand Prix o Indywidualne Mistrzostwo Częstochowy w Szachach. Ostatni, czwarty turniej odbył się 28 kwietnia w Akademii Polonijnej w Częstochowie.
Do zawodów w grupie szkół podstawowych przystąpiło 106 zawodników, w tym dwunastu naszych reprezentantów. Zawody rozegrano na dystansie 9 rund, tempem 15 minut na zawodnika. Nasi uczniowie rozegrali bardzo udane zawody. Marta Kot odniosła swój największy sukces w cyklu Grand Prix, po raz pierwszy wygrywając klasyfikację dziewcząt i zajmując jednocześnie 5. miejsce w klasyfikacji generalnej zawodów! Kamil Sroka po raz pierwszy znalazł się w pierwszej dwudziestce chłopców. Pozostali nasi reprezentanci równie dzielnie walczyli.
Link do strony z wyniami: wyniki
Gratulacje dla wszystkich naszych reprezentantów.
Tego samego dnia, korzystając z nieobecności starszych kolegów, najmłodsi członkowie koła szachowego rozegrali w szkole swoje drugie zawody. Turniej odbył się na dystansie 4 rund, tempem 10 minut na zawodnika. Z kompletem punktów zawody wygrał Mikołaj Sypek. Drugie miejsce zajął Jakub Grabowski, a trzeci był Mateusz Nawrocki. Gratulacje dla wszystkich naszych najmłodszych szachistów.
W niedzielę, 30 kwietnia w Akademii Polonijnej uroczyście zakończono XXV Edycję Grand Prix. W klasyfikacji generalnej cyklu znalazło się aż pięcioro naszych reprezentantów.
Najwyżej sklasyfikowana została Emilia Egeman, zajmując piąte miejsce w klasyfikacji generalnej, uzyskując jednocześnie tytuł Wicemistrzyni Częstochowy! Siódme miejsce w klasyfikacji generalnej (czwarte wśród dziewcząt) zajęła Marta Kot. W gronie najlepszych szachistów Częstochowy znaleźli się także: Kamil Sroka (40. miejsce), Olivier Kaczmarzyk (71.) i Filip Rogóż (74.).

[widgetkit id=190]