201130 antologia poezji

W listopadzie ogłoszono wyniki Wojewódzkiego konkursu poetyckiego „Antologia poezji dziecięcej i młodzieżowej”. Inspiracją XVII edycji był taniec, a przewodniczącym jury… sam Grzegorz Turnau.

Nietuzinkowego krakowskiego artystę oczarowali: Zofia Kotas – absolwentka z 8b utworem o ludziach, tańcu i wirusie – opiekun p. Ewa Bogdal;

Lena Budkowska z 6a dystychem o chodzonym, czyli o polonezie – opiekun p. Magdalena Walocha;

Bartosz Gajda z 6d lirykiem o kociej choreografii – opiekun p. Magdalena Walocha;

Marcin Łatacz z 6a – mową wiązaną o poszukiwaniu rytmu – opiekun p. Magdalena Walocha;

Wiktor Wypych z 6 d wierszem o tańcu ognia – opiekun p. Magdalena Walocha oraz Natalia Nawrocka z 8c – opiekun p. Iwona Knysak.

O randze sukcesu świadczą: wojewódzki szczebel konkursu, tytuł laureata, skład jury, nagroda – oprócz dyplomu – tomik poezji zawierający wiersze naszych uczniów. W grudniu dotrą one do szkoły, a wręczone zostaną po zakończeniu pandemii.
Młodzież doceniamy także zgodnie ze statutowymi zapisami – bieżąca ocena celująca z języka polskiego oraz …… pochwała dyrektora.