Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej dbają o to, by już od najmłodszych lat zaszczepić w uczniach zamiłowanie do udziału w przeróżnych konkursach. I tak naszą tradycją jest uczestnictwo w Ogólnopolskim Konkursie „Stypendiada”. Zmagania te składają się z czterech części: czytelniczej, matematycznej, ortograficznej i plastycznej. Głównym celem jest umożliwienie rozwoju oraz promowanie zdolnych uczniów ze szkół podstawowych. Miło nam poinformować, że  Marcel Mielczarek został wyróżniony w części plastycznej tego lubianego przez dzieci konkursu.
Innymi uczniami tej klasy, którzy mogą się poszczycić sukcesami, są: Zuzanna Całus i Piotr Krzywda, którzy uzyskali VII lokatę w Ogólnopolskim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki „Leon”. Ma on na celu nie tylko sprawdzenie przedmiotowych umiejętności uczniów z matematyki, ale uczy również zdrowej rywalizacji z dziećmi z całej Polski. Gratulujemy naszym laureatom i życzymy im dalszych sukcesów.
Przygotowaniem uczniów do konkursów zajęła się wychowawczyni- pani Dorota Wójcik.